Złap swoje szczęście

LIFESTYLE

Nic ani nikt nie sprawi, że będziesz szczęśliwy sam ze sobą. Ten stan możesz osiągnąć tylko samemu. Grunt to odnaleźć siebie, a reszta przyjdzie sama. Takie to proste, a tak cholernie trudne, ale nikt nie mówił, że praca nad sobą będzie łatwa i przyjemna. Jednak jeśli cena jest tak wysoka, czy nie warto spróbować??

 

Ile czasu marnujesz na to by narzekać jakie to wszystko w koło jest złe i niedobre…? Ale czy to całe zło zależy od Ciebie? Nie chodzi mi o to, żeby zmieniać świat i robić z siebie mesjasza.. nie! Jedyne co warte jest uwagi, to my i nasze najbliższe otoczenie. Z iloma ludźmi dzielimy dzień? Kto tworzy naszą codzienność? Ile wysiłku wkładamy by ta codzienność była wyjątkowa w swojej powtarzalności? Myślę, że w pędzie dzisiejszego świata wielu ludzi zatraca się w tych złych emocjach zapominąc o tym, że życie mamy tylko jedno. Jedno, nie tak jak kot – 9. Nie będzie kolejnej szansy… Decyduj teraz, albo żałuj na starość. Świetnym rozwiązaniem jest podsumowywanie każdego dnia i wyciąganie z niego najmniejszej radości.. Chociażby miałby być to uśmiech nieznajomego w autobusie czy kawa do łózka. Wywołało to u ciebie uśmiech, to jest to pozytywny aspekt dnia. Wielu ludzi wychodzi z założenia że będą szczęśliwi, gdy wszystko się zmieni… a gdyby tylko zmienić punkt widzenia i przeczytać to zdanie od tyłu??

 

Zmieni się wszystko, gdy będę szczęśliwy. Tak! Dokładnie tak. Ludziom, którzy czują się dobrze samym ze sobą jest łatwiej. To idzie falowo… Zastanów się, jeśli ktoś w twoim otoczeniu ma kiepski humor, to i tobie się on udziela i tak samo działa to z dobrym humorem. Zaufaj sobie, swoim potrzebom i entuzjazmowi. Staraj się każdego dnia zrobic coś co współgra z twoim zen i sprawia, że czujesz się szczęśliwy. Nie mam na myśli wydawania kasy.. bo rzeczy materialne nie uszczęśliwią cię długofalowo.. Raczej mam na myśli coś co sprawi, że ta chwila zapadnie ci w głowie na dłużej. Może przytulas z ukochaną osobą, może zabawa z psem, może kawa na hamaku z książka, trening z ulubioną ekipą, relaksująca kąpiel czy milion innych czynności, które lubisz i wywołują u ciebie wystrzał endorfin.

 

fot. Marek Kowalski

koszyk Kokokurka

buty Big Star

sukienka Marfa Fashion

naszyjnik Orska

zegarek Daniel Wellington

skarpetki Calzedonia

Leave a Comment


*